Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:31

Domowe sposoby na różne dolegliwości z wykorzystaniem octu jabłkowegoJak pić ocet jabłkowy? To zależy, ze względu na co chcesz go stosować. Jedno jest pewne - najlepiej robić to na czczo, wtedy preparat najlepiej spali tłuszcz. W przypadku, kiedy picie na czczo jest niemożliwe, warto robić to bezpośrednio po posiłku.
 

Jak pić ocet jabłkowy żeby schudnąć?
 

Najlepiej 3 razy dziennie, przed śniadaniem, obiadem i przed snem. Za każdym razem rozcieńczaj 1-2 łyżki octu w połowie szklanki przegotowanej wody. W przypadku przestrzegania diety 1000 kcal/dziennie i przy dodatkowym piciu octu, efekty będzie widać już po 3-4 tygodniach. Po tym czasie należy zrezygnować z octu i pozostać przy samej diecie. Przeciwwskazania do spożywania octu posiadają wszyscy cierpiący na wrzody, dolegliwości żołądkowe i na niewydolność nerek. Ocet jabłkowy na odchudzanie polecany jest ze względu na przyspieszanie procesów trawiennych i procesów przemiany materii.


Jak pić ocet jabłkowy z miodem? 


Ocet jabłkowy z miodem jest pomocny w leczeniu bólu stawów, tonizuje żołądek, usuwa nieświeży oddech i - prócz zwalczania stanów zapalnych - usuwa zaparcia, wspomaga trawienie, kontroluje poziom cholesterolu, jednocześnie stanowiąc świetne uzupełnienie diety, kiedy chcemy zrzucić z wagi, i genialne lekarstwo w przypadku bólu gardła.


Jak pić ocet z miodem? 


Przede wszystkim na czczo, zanim cokolwiek zjemy i przystąpimy do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Najlepiej robić to na ok. 20 minut przed pierwszym posiłkiem, następnie zgodnie z ochotą i zapotrzebowaniem w dalszej części dnia, nie przekraczając jednak 3 porcji/dzień. Ocet jabłkowy z miodem dostarczy odpowiedniej dawki energii, a przy okazji pomoże ustabilizować  pH organizmu.


Jak pić ocet jabłkowy przy cukrzycy?


Badania naukowe dowiodły, że antyglikemiczne właściwości octu jabłkowego pełnią dużą rolę przy regulacji poziomu cukru u cierpiących na cukrzycę typu 2. Dwie łyżki stołowe octu jabłkowego przed posiłkiem wystarczą, by obniżyć spadek poziomu glukozy o 4-6%. To więcej niż spadek uzyskany dzięki stosowaniu leków. Z kolei inne badania wykazały spadek stężenia glukozy we krwi aż o 55% u kobiet, których śniadania zawierały ocet.


Jak pić ocet jabłkowy na zgagę i refluks? 


Palenie w przełyku zniweluje szklanka z 1 łyżką octu jabłkowego dziennie. To zbyt zasadowe środowisko żołądka może powodować te dolegliwości. By się ich pozbyć, należy wypijać preparat przed każdym posiłkiem. Odpowiednie proporcje to dwie łyżki octu jabłkowego zmieszane ze szklanką wody. I gotowe.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)