Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:42

Ocet jabłkowy na skóręOcet jabłkowy doskonale sprawdza się w przypadku skóry problematycznej, skłonnej do występowania wyprysków oraz trądziku, ponieważ przywraca skórze właściwe dla niej pH. Oprócz tego oczyszcza ją, ujędrnia oraz przeciwdziała starzeniu się. Co więcej, ocet jabłkowy wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, które można wykorzystać na wiele sposobów. 

Ocet jabłkowy to produkt ekologiczny, daje skórze wszystko co najlepsze. Dzięki wysokiej zawartości kwasów i przeciwutleniaczy, może eliminować plamy, pryszcze czy nawet trądzik. I chociaż ocet jabłkowy częściej używany jest w kuchni, to jednak w kosmetyce również może się sprawdzić. 

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jeżeli skóra twarzy nagminnie się wyświeca i pojawiają się na niej co jakiś czas wypryski, warto skorzystać z octu jabłkowego. Jak go wykonać? Wystarczy wymieszać ocet jabłkowy z zieloną glinką w takich samych proporcjach, a następnie nałożyć na oczyszczoną skórę i trzymać przez okres 15-20 min. Taką maseczkę można stosować raz w tygodniu. W przypadku bardzo wrażliwej skóry, ocet rozcieńcz z przegotowaną wodą w proporcji pól na pół. 

Jeśli twoja skóra jest dojrzała w dodatku trądzikowa, możesz załagodzić stan jej zdrowia stosując wymieszany ocet jabłkowy z wodą różaną. Proporcje to: 2 łyżki octu i 6 łyżek wody różanej. Namocz waciki przygotowanym tonikiem, a następnie odczekaj 15 min i przemyj twarz woda micelarną. Jeżeli tuż po nałożeniu toniku, twarz zacznie szczypać, jest to oznaka aby jak najprędzej usunąć produkt z powierzchni twarzy. 

ocet jabłkowy na skórę

Ocet jabłkowy - działania na skórę

Ocet jabłkowy przejawia zastosowanie w przypadku każdego rodzaju skóry. Powinni na niego uważać osoby, których skóra jest mocno wrażliwa lub alergiczna. Jak działa ocet jabłkowy aplikowany na skórę trądzikową? Kwasy, które znajdują się w occie jabłkowym pozwalają na zredukowanie wydzielania łojotoku, kwas ma właściwości odkażające cerę. Oprócz tego:

  • Walczy z nadmiarem tłuszczu - regulacja pH skóry
  • Zmniejsza występowanie trądziku oraz zaskórników
  • Rozjaśnia starcze plamy poprzez działanie alfa-hydroksykwasów
  • Łagodzi oparzenia
  • Działa jak tonik
  • Zapobiega infekcjom

Ocet jabłkowy na skórę - opinie

Zdecydowana większość opinii, osób które zdążyły już przetestować na własnej skórze ocet jabłkowy deklarują, iż ten produkt doskonale działa i jest skuteczny. Jeśli jest stosowany rozważnie, może znacząco poprawić jakość skóry oraz zminimalizować jej wyświecanie się. Zastopuje pojawianie się wyprysków oraz trądziku. Oczyści skórę i dostarczy jej składników odżywczych. Sami dermatolodzy potwierdzają skuteczność octu jabłkowego, co sprawia, że jest on produktem bezpiecznym w stosowaniu. 

Ocet jabłkowy na skórę w ciąży

Ciąża to specjalny czas, w którym to całkowicie zmienia się ciało kobiety oraz stan jej skóry. Nie zaleca się stosowana octu jabłkowego w formie napoju podawanego na czczo, przez kobiety w ciąży. Warto ograniczyć go tylko do wzmocnienia smaku w potrawach. Nie powinny używać go również osoby, które posiadają problemy żołądkowe i wątrobowe.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)