Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:47

Tonik z octu jabłkowego DIY. Jak zrobić i stosować tonik z octu z jabłek?Tonik z octu jabłkowego to mikstura, którą można wykorzystać do stosowania na twarz w formie pielęgnacji. Roztwór posiada lekko kwaśny odczyn, który wspaniale działa na skórę, ponieważ niszczy trądzik oraz wszelkiego rodzaju wypryski. Zapewnia wysokie nawilżenie oraz mocną dawkę witamin i minerałów. Tonik z octu jabłkowego skutecznie wzmacnia naczynka krwionośne i zapobiega ich pękaniu.

Ta lecznicza mikstura, którą można stosować bezpośrednio na skórę twarzy, wykazuje wiele właściwości. Po pierwsze jest doskonałym źródłem cennych witamin oraz minerałów. Dzięki obecności antyoksydantów oczyszcza skórę i dba o jej zdrowy, i rozjaśniony wygląd. Usuwa zrogowaciały naskórek i głęboko nawilża skórę. 

Jak zrobić tonik z octu jabłkowego?

Podstawą tej mieszaniny są jabłka, z których powstał ocet jabłkowy. Te soczyste owoce zawierają gigantyczną ilość witamin i minerałów. Ekstrakt z jabłek pozwoli odbudować strukturę naskórka. Jak samemu w warunkach domowych zrobić tonik z octu jabłkowego? Potrzebny będzie przede wszystkim: ocet jabłkowy oraz woda. 

Proporcje zależne są od indywidualnych upodobań oraz wrażliwości skóry osoby, która zdecyduje się na naniesienie tej mikstury na twarz. Na początek, aby zbadać reakcję skórną, wystarczy zaopatrzyć się w 100 ml wody oraz 50 ml octu jabłkowego, które następnie należy wymieszać. Jeżeli przeszkadza ci mocno kwaśny zapach toniku, dodaj do niego kilka kropel olejku eterycznego, który rozpuszcza się w alkoholu. Dzięki temu uzyskasz nieco mniej drażniący zapach. 

Tonik z octu jabłkowego - jak stosować?

Stosowanie toniku do twarzy, który powstał z mieszaniny wody i octu jabłkowego, jest niezmiernie prostą czynnością. Wystarczy codziennie rano i wieczorem namaczać waciki kosmetyczne w toniku i przecierać nimi twarz. Pamiętaj, aby robić to ostrożnie, szczególnie na początku stosowania, aby sprawić reakcję skóry. Tylko regularne stosowanie może przynieść jakiekolwiek rezultaty.

tonik z octu jabłkowego

Tonik z octu jabłkowego - efekty

Codzienne przecieranie twarzy wacikiem nasączonym w toniku może przynieść spektakularne efekty. Do najczęściej wymienianych należą: 

  • Głębokie nawilżenie
  • Gładsza skóra
  • Zmniejszenie zaczerwienienia skórnego
  • Szybsze gojenie się ran
  • Zminimalizowanie występowania stanów zapalnych - z tego względu polecany jest do skóry problematycznej 
  • Naturalna bariera ochronna skóry

Tonik ma odczyn kwaśny, ale nie jest konieczne przechowywanie go w lodówce. Ocet jest konserwantem, dlatego można zrobić większą ilość mikstury i zachować ją na cały tydzień. 

Tonik z octu jabłkowego na zmarszczki

Tonik z octu jabłkowego jest cennym źródłem witamin takich jak: A, E, B, C, PP oraz minerałów takich jak: miedź, mangan, potas, cynk, kobalt. Codzienna dawka związków nie tylko wpływa odżywczo na skórę twarzy. Dzięki niej, wszelkie problemy skórne, infekcje czy stany zapalne mijają. Tonik z octu jabłkowego przyczynia się też do zminimalizowania głębokich zmarszczek i spłycenia tych mniej widocznych. Te oraz inne właściwości toniku dowodzą, że jest to skuteczny sposób na poprawę zdrowia i kondycji skóry twarzy. 

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)