Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:31

Jakie są przeciwskazania do stosowania octu jabłkowego?Teoretycznie ocet jabłkowy to sama dobroć, jednak nawet on może spowodować kilka efektów niepożądanych. Sprawdź, co zrobić, by ustrzec się przed skutkami ubocznymi i maksymalnie wykorzystać zbawczą moc jabłkowego octu!


Ocet jabłkowy - przeciwwskazania do stosowania 


Jeśli spożywasz ocet jabłkowy w wysokich dawkach przez długi okres czasu, jego przyjmowanie może spowodować niedobór potasu we krwi. By tego uniknąć, zachowuj odpowiednie przerwy w zażywaniu preparatu.

W przypadku, gdy cierpisz na cukrzycę, przed rozpoczęciem terapii octowej koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Regularny nadmiar octu może prowadzić  do hipoglikemii.

Ocet w postaci płynnej powinny darować sobie także osoby posiadające wrażliwy żołądek - wtedy najlepiej pokusić się o gotowy preparat w formie kapsułek. Obfite dawki octu mogą przyczynić się do podrażnienia śluzówki żołądka. Wiąże się to z powstawaniem wrzodów. Zaleca się, by osoby borykające się z chorobami wrzodowymi unikały produktów kwaśnych, w tym także octu. Ocet może uszkodzić także szkliwo zębów.

W razie problemów wątrobowych należy kompletnie darować sobie ocet jabłkowy, który stosowany jest do odchudzania - można pokusić się ewentualnie o jego niewielką ilość, konsumowaną jako dodatek do innych potraw.

Kiedy dawki przyjmowanego octu jabłkowego nie są przekraczane, a jego stosowanie nie wiąże się z zażywaniem lekarstw i suplementów diety, spożywanie octu jest w stu procentach bezpieczne. Nie istnieją przeciwwskazania do konsumowania go wraz ze środkami antykoncepcyjnymi, jeśli pamiętasz o dwugodzinnej przerwie pomiędzy przyjmowaniem octu a tabletek.

Ze względu na swoją wysoką kwasowość, ocet może podrażniać błonę śluzową żołądka, dlatego nieodpowiedni jest także dla kobiet w ciąży i tych karmiących piersią.

Przypominamy, że optymalna dawka dziennego spożycia octu jabłkowego wynosi 2, maksymalnie 3 łyżeczki dziennie. Powinny być one rozpuszczane w szklance przegotowanej wody, z uwzględnieniem proporcji 1 łyżka octu na 1 szklankę wody. Łyżka octu posiada 3 kalorie, a woda, do której zostanie dodana, zneutralizuje mocny i specyficzny smak octu.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)