Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 22:26

Jak pić wodę z octem jabłkowym?Ocet jabłkowy to znany składnik w domowej kuchni, który wykorzystywany jest jako przyprawa do wielu potraw. Jednak to nie wszystkie zastosowania octu jabłkowego - może on być również stosowany jako tonik na skórę lub napój pity na czczo. Według badań, zalecany jest także diabetykom. Osoby na diecie wykorzystują go jako metodę na odchudzanie. Te oraz inne sposoby użytku octu jabłkowego sprawiają, że jest on produktem uniwersalnym i wielozadaniowym. 

Ocet jabłkowy posiada w swoim składzie aminokwasy, pektyny, związki polifenolowe. Znajdują się w nim także składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, żelazo, magnez, wapń, witamina C, B2, B3, B6, biotyna i kwas foliowy. Co ważne uwagi, w jednej stołowej łyżce octu jabłkowego znajdują się tylko 3 kalorie. 

Woda z octem jabłkowym

Bardzo ciekawym odkryciem są badania, które wskazują, że ocet jabłkowy posiada działanie przeciwnowotworowe. Codzienne spożywanie octu jabłkowego na czczo wraz z wodą, może zapobiec zaparciom w ciagu dnia. Co więcej wystarczy jedynie szklanka wody z łyżką octu jabłkowego by pożegnać się z palącym uczuciem zgagi w przełyku. Wymieszany ocet pomoże również zredukować refluks, który powstaje za przyczyną zasadowego środowiska żołądka. Woda z octem jabłkowym pomoże przy stanach zapalnych gardła. Wystarczy kilka razy dziennie płukać gardło roztworem z wody z octem jabłkowym w proporcjach 1:3. 

Woda z octem jabłkowym i miodem

Dlaczego warto pić wodę z octem jabłkowym oraz miodem? Wiadomo już, że ocet jabłkowy ma wiele cennych właściwości, a połączenie go z łyżeczką miodu może przynieść zaskakujące efekty. Miód sam w sobie zawiera imponującą ilość cennych składników odżywczych. Które mogą była wykorzystane na wiele sposobów. Zmieszanie tych dwóch składników może przynieść zbawienne w skutkach rezultaty. Miód to doskonały produkt na obniżenie ciśnienia tętniczego, usprawnia trawienie i poprawia przemianę materii. Podobnie jak ocet jabłkowy, który wspomaga perystaltykę jelit. 

woda z octem jabłkowym i miodem

Woda z octem jabłkowym i cytryną

O tym, że szklanka ciepłej wody wraz z cytryną oczyszcza organizm wie już każdy. A jakby dodać tego tego jeszcze niewielką ilość octu jabłkowego? Jak deklarują specjaliści, picie wody z cytryną i octem jabłkowym to samo zdrowie, oczywiście w zachowaniu dopuszczalnej dziennej dawki. Taka mieszanka jest w stanie nawodnić organizm, oczyścić z toksyn oraz pobudzić metabolizm na cały dzień. 

Co lepsze: woda z cytryną czy woda z octem jabłkowym?

Szklanka z wodą z wyciśniętą cytryną wypijana na czczo, pozwoli oczyścić organizm z toksyn. Picie samych cytrusów na czczo jest zbawienne dla ciała. Wersja rozrzedzona z wodą, zarezerwowana jest dla tych, którzy nie przepadają na mocno kwaśnym smakiem. Co ważne, szklanka wody z cytryną zawiera jedynie 9 kcal a pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C w 25%. Napój z octem jabłkowym tudzież wodą z cytryną jest tak samo prozdrowotny. Każdy z nich usunie toksyny z organizmu, wspomoże pracę jelit. Picie obu tych napojów zamiennie może stać się codzienną rutyną, która jednak nie będzie nudna w smaku mimo swej kwasowości. Ocet jabłkowy zapewni jabłkowy posmak, zaś woda z cytryną, cytrynowy.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)