Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:04

EKO - Pielęgnacja twarzy octem jabłkowymPiękna, zdrowa buźka? Ocet jabłkowy na twarz jest ekologicznym produktem, który - odpowiednio zastosowany - przyniesie twojej skórze niezwykłe korzyści.
 

Ocet jabłkowy na twarz - efekty 


Pierwszym z efektów stosowania octu będzie walka z nadmiarem tłuszczu. Zawarte w produkcie kwasy organiczne skutecznie uregulują pH skóry i nadadzą twarzy silny efekt ściągający. Co więcej, ocet jabłkowy zwalcza również trądzik! Przemywanie cery preparatem dokładnie oczyści pory, usunie zanieczyszczenia i pomoże pozbyć się zaskórników i trądziku. Ocet jabłkowy sprawdzi się także w neutralizowaniu oparzeń słonecznych (posiada właściwości przeciwzapalne, regenerujące i przeciwutleniające) i w łagodzeniu starczych plam (alfa-hydroksykwasy zawarte w occie usuwają martwe komórki prowadzące do przebarwiania skóry; absorbowane przez twarz przyczyniają się do aktywacji krążenia i regeneracji komórek). Ocet jabłkowy wykazuje działanie profilaktyczne, zapobiegając infekcjom - wpływają na to zawarte w nim związki przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe, pomagające chronić skórę przed czynnikami powodującymi infekcje. W końcu ocet jabłkowy na twarz wykazuje działanie tożsame z tonikiem: zmniejsza pory, a w dodatku zapobiega przedwczesnym zmarszczkom i wiotczeniu skóry. Ocet idealnie nadaje się do skóry wrażliwej i pomaga zredukować alergię.
 

Ocet jabłkowy na twarz - opinie 
 

  • Super sprawa!! Przygotowałam produkt sama z mamą w domu i jest mega fajny, ale zawsze możesz też kupić go w sklepie. Mamie pomaga w zmarszczkach, a mi w wągrach. Polecam wszystkim” -  Zosia.
  • Ania: „Cierpię na trądzik różowaty i ocet jabłkowy jest jedynym preparatem, który tak dobrze działa w moim przypadku”.

ocet jabłkowy na twarz

Ocet jabłkowy na twarz - jak stosować?


Jak stosować ocet jabłkowy na twarz? Rób to codziennie wieczorem, zaraz po wykonaniu demakijażu. Możesz wmasować go w cerę aż do wchłonięcia. Najlepiej, by pozostał na twarzy przez ok. 30 minut, zanim spłuczesz go zimną wodą. Powtarzaj zabieg 5 dni z rzędu, czyniąc potem 2 dni przerwy. Nie obawiaj się zapachu octu - woda go neutralizuje.


Ocet jabłkowy na twarz - proporcje
 

Proporcje, których powinnaś trzymać się podczas oczyszczania twarzy octem jabłkowym są proste. 1 szklanka zimnej wody (ok. 250 ml) i 5 łyżek octu jabłkowego (w sumie ok. 75 ml) wystarczy, by przygotować kosmetyk. Ocet koniecznie należy rozcieńczyć w wodzie. Nie wolno o tym zapominać. Jeśli zastosujesz ocet bez wody, zawarte w nim nierozcieńczone kwasy mogą podrażnić skórę.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)