Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:08

Czy ocet jabłkowy wyleczy kamienie w woreczku żółciowym?
Znajdująca się w zastoju żółć zaczyna wytrącać kryształy cholesterolu. To właśnie z nich tworzą się złogi żółciowe, nazywane żółciowymi kamieniami.

Zbyt wysoki poziom cholesterolu, otyłość, predyspozycje genetyczne, zły sposób odżywiania się… Przyczyn powstawania kamieni w woreczku żółciowym może być wiele. Na szczęście tą bolesną przypadłość da się zneutralizować za pomocą octu jabłkowego!


Dlaczego jabłka?


Do trawienia tłuszczy konieczna jest żółć, magazynowana w pęcherzyku żółciowym. Niestety zdarza się, że sól żółciowa, w połączeniu z cholesterolem tworzy kamienie żółciowe. Czasem są bardzo drobne i mikroskopijne, innym razem osiągają rozmiar piłki do golfa.

ocet jabłkowy na kamienie w woreczku żółciowymJabłka, bogate w kwas jabłkowy i związki fitochemiczne, posiadają właściwości przeciwutleniające i lecznicze, dzięki czemu są w stanie rozkruszyć niewielkich rozmiarów kamienie znajdujące się w woreczku żółciowym. Co więcej, ocet jabłkowy obniża cholesterol, będący jedną z przyczyn tworzenia się kamieni żółciowych.


Ocet jabłkowy na kamienie w woreczku żółciowym
 

1/4 szklanki octu jabłkowego wymieszanego z 3/4 szklanki soku jabłkowego dziennie sprawdzi się w walce z kamieniami w woreczku żółciowym. Po wypiciu mikstury ból ustępuje najczęściej w ciągu 15 minut. Zgodnie z radami ojców Bonifratrów, warto stosować zabiegi przez 10 dni z rzędu.

Niektórzy specjaliści zalecają picie 5-6 razy dziennie łyżki naturalnego octu jabłkowego. Zarówno on, jak i jabłka, zawierają kwas jabłkowy, ułatwiający rozkruszanie kamieni. Przy wypijaniu napoju przez 10 dni kamienie żółciowe (a także te wątrobowe, niewidoczne w trakcie badania USG ze względu na nieobecność wapnia), zostaną wydalone razem z kałem. By uniknąć bólu przy usuwaniu kamieni przez żółciowód, warto zaopatrzyć się w lek rozkurczowy, np. w No-Spę.

Pamiętaj, że mimo zbawiennego działania octu, w przypadku podejrzenia pojawienia się kamieni w woreczku żółciowym, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)