Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 22:44

DIY - Zrób samodzielnie ocet jabłkowy z.. obierek :)Zastanawiasz się, jak zrobić ocet jabłkowy z obierek jabłek? W końcu wspomaga odchudzanie i posiada cały szereg innych, wspaniałych zastosowań. Sprawdź, czego potrzebujesz, by samodzielnie przyrządzić to dobrodziejstwo!
 

Lista składników na ocet jabłkowy z obierek

 

 1. Kilogram obierek z jabłek
 2. Litr letniej, przegotowanej wody
 3. 100 gramów miodu (ewentualnie cukru)
   

Jak zrobić ocet jabłkowy z obierek?
 

 1. Zalej skórki wodą z wymieszanym miodem.
 2. Pamiętaj, by nie zalewać słoja wodą do pełna (fermentacja podniesie owoce, a te - mocząc płótno - zwabią muszki owocówki).
 3. Zawiąż słój skrawkiem bawełny lub innym płótnem (nie gazą!) i odstaw na 10 dni do zaciemnionego, ciepłego miejsca. Mieszaj zawartość słoja drewnianą łyżką po ok. 2-3 razy dziennie.
 4. Po upływie 10 dni odcedź ocet za pomocą sitka i przelej ciecz na powrót do słoja.
 5. Ocet powinien wyklarować się po ok. 40-60 dniach - to końcowy etap fermentacji. Przez ten czas mieszaj go przynajmniej raz dziennie; to pomoże zachować eliksirowi jak najwięcej cennych właściwości.
 6. Jeśli na wierzchu octu jabłkowego utworzy się osad, nie przejmuj się, to może świadczyć jedynie dobrze.
 7. Przefiltrowany ocet przelej do butelek (najlepiej takich wykonanych z ciemnego szkła), zamknij i - szczególnie jeśli butelki są jasne - odstaw do ciemnego miejsca.
 8. W przypadku, gdy ocet nie jest przejrzysty, wcale nie musi to świadczyć o jego zepsuciu lub nieprzydatności. Nie przejmuj się zbytnio klarownością produktu.


Jak wykorzystać ocet jabłkowy z obierek jabłek?


Jako dodatek do sałatek i surówek.
Robiąc marynatę do mięs (mięso układamy w oliwie, przyprawach i w kilku łyżkach octu, następnie wkładamy do lodówki, najlepiej na noc, później pieczemy).
Z powodzeniem można zastosować go także do płukania gardła.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)