Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:52

Pij wodę z octem jabłkowym na czczoOcet jabłkowy to produkt, który znany jest od wieków. Posiada wiele właściwości leczniczych, wykazuje działanie przeciwbakteryjne, a do tego obniża poziom glukozy we krwi. Przez wiele kobiet stosowany w diecie oczyszczającej, która ma zbawienny wpływ na organizm. Ocet jabłkowy bowiem oczyszcza organizm z toksyn i przyczynia się do zmniejszenia wagi.

Tradycyjny ocet jabłkowy stosuje się na wiele dolegliwości, jednak specjaliści ostrzegają, że nie wszystkie jego właściwości zostały potwierdzone badaniami. Sam ocet jabłkowy produkowany jest z rozdrobnionych jabłek oraz drożdży, które to przyczyniają się do zamiany cukru na alkohol. W efekcie tego powstaje mętny, żółto-brązowy wywar. Jego smak jest dosyć kwaśny, zapach typowo jabłkowy.

Woda z octem jabłkowym na czczo proporcje

Ocet jabłkowy to świetna metoda na odchudzanie. Woda z octem jabłkowym na czczo pomoże oczyścić organizm z toksyn, a także zrzucić zbędne kilogramy. Ten rewolucyjny produkt był stosowany już w starożytności, gdzie wykorzystywano go m.in do pobudzenia krążenia, oczyszczenia wątroby czy krwi. Świetnie wspomagał odporność i chronił przez ewentualnymi infekcjami. 

Kwas octowy, czyli główny składnik octu jabłkowego ma potwierdzone działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Medyczne dane, które potwierdziły skuteczność octu jabłkowego odnosiły się przede wszystkim do hamowania namnażania się bakterii chorobotwórczych. 

Ocet jabłkowy wypijany w większych ilościach, może wywołać skutki odwrotne od pożądanych. Ile łyżek dziennie można pić? Zaleca się podawanie łyżki lub 2 łyżek stołowych wraz ze szklanką wody. Taką mieszaninę należy wypijać 1-2 razy dziennie. Sam ocet jabłkowy w smaku jest bardzo kwaśny i może niszczyć szkliwo zębów. Stosowany w przesadnych ilościach wywołuje podrażnienia lub nawet poparzenia jamy ustnej i przełyku.

Woda z miodem i octem jabłkowym

Połączenie miodu z octem jabłkowym, to idealny sposób na to, aby wzmocnić zdrowie całego organizmu i schudnąć! Zarówno miód jak i ocet jabłkowy wykazują właściwości zdrowotne. Miód ponadto posiada działanie antybakteryjne, wspiera pracę serca, normalizuje trawienie i uspokaja. Właściwości takie jak: przyspieszenie odchudzania, wspieranie pracy wątroby, zmniejszenie ryzyka chorób serca, to cechy, które przejawia ocet jabłkowy. Oba te składniki połączone razem działają ze zdwojoną siłą. Największą skuteczność można uzyskać pijąc miód z octem jabłkowym rano, przed śniadaniem.

Dlaczego warto pić wodę z octem jabłkowym na czczo?

Codzienne picie octu jabłkowego samo w sobie nie jest szkodliwe, chyba że występują indywidualne przeciwskazania. Wypijanie rozcieńczonego octu jabłkowego z wodą dostarczy organizmowi witamin oraz mikroelementów. Co ważne spożywanie takiej mikstury może wspomóc usunięcie wody metabolicznej nagromadzonej w organizmie. Ocet jabłkowy połączony z wodą stymuluje wydzielanie się enzymów trawiennych, co pomaga przy niestrawnościach. Woda z octem jabłkowym pita codzienne na czczo może zapobiec zaparciom i problemom nieprawidłowej pracy jelit. 

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)