Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 23:42

Odkryj wyjątkowe właściwości octu jabłkowegoNie jest tajemnicą, że ocet jabłkowy ma naprawdę wiele zastosowań. Zobacz, jakimi właściwościami leczniczymi charakteryzuje się ten preparat, sprawdź, dlaczego może pomóc w odchudzaniu i przekonaj się, z jakich powodów znajduje swoje zastosowanie także w kosmetyce!


Ocet jabłkowy - właściwości lecznicze 


Do właściwości octu jabłkowego zalicza się działanie antybakteryjne i antyseptyczne - wszystko to za sprawą kwasu octowego. Ocet jabłkowy nie tylko hamuje namnażanie bakterii chorobotwórczych w stężeniach, które mogą uszkadzać komórki skóry właściwej, ale i obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Kwas chlorogenowy, obecny w occie, zmniejsza ryzyko miażdżycy poprzez utlenianie cholesterolu LDL. Należy nadmienić, że regularne spożywanie octu zmniejsza ryzyko chorób układu sercowego. Sam ocet (jak i żywność w nim konserwowana) posiada działanie hipoglikemiczne - produkt wpływa pozytywnie na gospodarkę węglowodanową. Kwas octowy odpowiada za rozkład skrobi do cukrów prostych, zwiększa wrażliwość na insulinę, zmniejsza glikemię poposiłkową i spowalnia wchłanianie cukru z pożywienia do krwi.


Ocet jabłkowy - właściwości odchudzające 


Z powodu regulacji glukozy we krwi i zmniejszania wydzielania insuliny, ocet jabłkowy przyczynia się do utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej, przez co sprzyja utracie masy ciała. Ocet jabłkowy powoduje także zmniejszenie łaknienia, dlatego jest genialnym wspomagaczem w terapii odchudzającej. Należy pamiętać jednak, że bez zachowania odpowiedniej, racjonalnej diety, związanej ze zdrowym odżywianiem, ocet jabłkowy nie zadziała.

właściwości octu jabłkowego


Ocet jabłkowy - właściwości; dawkowanie 


By schudnąć, warto sięgać po ocet jabłkowy 3 razy dziennie: przed śniadaniem, obiadem i przed snem. Należy pamiętać, by za każdym razem rozcieńczać łyżkę octu w szklance przegotowanej wody - pomoże ona zniwelować jego smak. Ocet jabłkowy na odchudzanie najlepiej przyjmować przez 3-4 tygodnie, a następnie pozostać przy samej diecie, przestrzegając reguły 1000 kcal dziennie. W innych wypadkach - na przykład przy refluksie czy zgadze - w zupełności wystarczą 1-2 łyżki octu rozcieńczonego w wodzie na dzień.


Ocet jabłkowy - właściwości kosmetyczne


Prócz genialnego wpływu na włosy (szybszy wzrost, brak wypadania i rozdwajania, regeneracja skóry głowy, wypłukiwanie martwego naskórka, brak nadmiernego przetłuszczania i łupieżu, większa miękkość i łatwiejsze rozczesywanie), ocet jabłkowy na twarzy redukuje drobne zmarszczki mimiczne, pojawiające się wokół oczu, ust i na czole. Wystarczy, że 5 łyżek octu wymieszasz z połową litra zimnej wody mineralnej, a następnie nasączysz wacik kosmetyczny powstałym roztworem. Przyłóż go do miejsca zmarszczek i zdejmij kompres po 10 minutach, nie zapominając o późniejszym opłukaniu skóry chłodną wodą. Codzienne, wieczorne okłady spowodują zmniejszenie zmarszczek, a przy regularnym stosowaniu - nawet ich całkowite zniknięcie.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)