Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 22:26

Palący przełyk? Zastosuj ocet jabłkowy na zgagę!
Czy ocet jabłkowy jest dobry na zgagę? Oczywiście! Ten naturalny specyfik poradzi sobie zarówno ze zgagą, jak i z refluksem. Sprawdź, jak go używać, by raz na zawsze odpędzić od siebie dokuczliwe dolegliwości!


Czym jest zgaga? 


Nazywamy nią bolesne pieczenie, niejakie palenie w przełyku, powstające w wyniku choroby refluksowej. Choroba refluksowa charakteryzuje się cofaniem się treści żołądkowej do przełyku, a więc zarzucaniem pokarmów do wnętrza układu przez zwieracz. Osoby skarżące się na zgagę borykają się niejednokrotnie z przepukliną rozworu przełykowego, z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, z niestrawnością lub z chorobami dróg żółciowych. Zgaga zdarza się często także w tracie ciąży. Choroba występuje często także u osób z nacieczeniem rozrostowym żołądka.

Zdecydowana większość osób borykających się ze zgagą cierpi na niedobór kwasów żołądkowych - jedynie niewielka ilość ludzi ma ich zbyt dużo. By sprawdzić, która dolegliwość jest przyczyną zgagi właśnie u ciebie, sięgnij po ocet jabłkowy.
 

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę? 


Łyżeczkę octu jabłkowego wlej do szklanki wody, całość wypij. Dla poprawienia smaku możesz pokusić się także o dodanie odrobiny miodu, jednak już woda wystarczająco rozcieńczy specyficzny smak octu. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu. Jeśli zgaga minęła, cierpisz na zbyt niską kwasowość żołądka. Objawy nasilają się po zastosowaniu octu? Kwasota żołądka jest za duża.

Kiedy mimo wszystko nie jesteś w stanie przełknąć octu jabłkowego, zacznij dodawać go do potraw. Przyprawiaj nim sałatki jarzynowe i ziemniaczane, dorzucaj do mięs. Dobrym rozwiązaniem będzie przyrządzenie ugotowanych buraczków i jabłka utartego na grubej tarce, a następnie skropienie dania łyżką octu. Do całości dodaj 4 łyżki jogurtu naturalnego. Bon appetit!

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)