Najnowsze wiadomości

Ramówka TVN Grupa Discovery

Ocet jabłkowy – produkt o uniwersalnym zastosowaniu

Hurom h100

17 stycznia 2022 22:36

Ocet jabłkowy niepasteryzowanyOcet jabłkowy niepasteryzowany, naturalny to wysokiej jakości bogactwo cennych związków jak witaminy czy minerały. Otrzymywany w biologiczny sposób, bez udziału dodatkowych wspomagaczy smaku, konserwantów tudzież sztucznych barwników. Fermentacja naturalnego octu jabłkowego zachodzi bardzo powoli i potrzebuje dużo czasu. Wówczas produkt ten jest naturalnie mętny, kwaśny, a na dnie może pojawiać się osad. 

Jabłkowy niepasteryzowany ocet to doskonały produkt, który można wykorzystać do sałatek, jako napój chłodzący, a także jako kosmetyk. Wymieszany z wodą oraz miodem pozwala przywrócić skórze blask i naturalny wygląd. Niezwykle prosty produkt, który można także wykonać samodzielnie w domu. Ocet jabłkowy niepasteryzowany to propozycja dla tych, którzy cenią sobie proste i praktyczne rozwiązania w kuchni i w pielęgnacji.

Ocet jabłkowy niepasteryzowany - właściwości

Produkt o naturalnej, wyłącznie ekologicznej recepturze, który nie został poddany procesowi filtracji lub pasteryzacji będzie się nadawał nie tylko do wzmocnienia smaku wielu potraw, lecz także do stosowania bezpośrednio na skórę. Najpopularniejsze właściwości octu jabłkowego niepasteryzowanego to:

  • Reakcja wspomagająca leczenie i profilaktykę antycukrzycową. Specjaliści dowiedli, że ocet jabłkowy może być wykorzystywany w przypadku wysokiego poziomu cukru, obniżając go i zwiększając wrażliwość na insulinę
  • Reakcja zakwaszająca żołądek, co pozwala poprawić trawienie, uwolnić się od zgagi i przykrego refluksu. Ocet jabłkowy pełni funkcję ochronną przed zatruciami pokarmowymi, ponieważ zwiększa wchłanianie składników mineralnych z pożywienia 
  • Działanie antybakteryjnie - można stosować jako roztwór do płukania gardła 
  • Zmniejszenie wydzielania śluzu, co pomaga oczyścić zatoki
  • Pomoc w stanach przewlekłego zmęczenia
  • Zapobieganie odczuwaniu tzw „zakwasów” po mocnym wysiłku

Ocet jabłkowy niepasteryzowany - gdzie kupić?

Obecnie na rynku znajduje się potężna ilość octów jabłkowych niepasteryzowanych, które można dostać albo za pośrednictwem sklepu online, albo w osiedlowej aptece. Dostępność tego produktu jest wysoka, dlatego bez problemu znajdziesz ocet jabłkowy w najbliższym punkcie aptecznym. Jeżeli zależy ci na 100% gwarancji jakości produktu, korzystne będzie zamówienie go ze sklepu internetowego oficjalnego producenta. W ten sposób otrzymasz w pełni oryginalny produkt bez wychodzenia z domu, co pozwoli ci zaoszczędzić czas i niekiedy również pieniądze. 

Ocet jabłkowy niepasteryzowany - jak zrobić? Przepis

Wykonanie octu jabłkowego w domowych warunkach to zabieg niesamowicie prosty, który nie wymaga dużych nakładów finansowych oraz czasowych. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sporą ilość jabłek, wodę, cukier oraz naczynie, w którym będziesz przechowywał roztwór. Jabłka przygotuj, pokrój na plasterki, bez konieczności ich obierania. Włóż owoce do naczynia i zalej przegotowaną, ostudzoną oraz posłodzoną 3-4 łyżkami cukru wodą. Słoik przykryj bawełnianą tkaniną a następnie odstaw go do ciemnego miejsca. Po 4 tygodniach zajrzyj do octu, odcedź go i odstaw do spiżarki/szafki. 

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)