Najnowsze wiadomości

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę refluks lub przy cukrzycy? Poradnik

Ocet jabłkowy na twarz. Poznaj efekty działania eko kosmetyku

20 lutego 2020 22:32

Pij wodę z octem jabłkowym na czczoOcet jabłkowy to produkt, który znany jest od wieków. Posiada wiele właściwości leczniczych, wykazuje działanie przeciwbakteryjne, a do tego obniża poziom glukozy we krwi. Przez wiele kobiet stosowany w diecie oczyszczającej, która ma zbawienny wpływ na organizm. Ocet jabłkowy bowiem oczyszcza organizm z toksyn i przyczynia się do zmniejszenia wagi.

Tradycyjny ocet jabłkowy stosuje się na wiele dolegliwości, jednak specjaliści ostrzegają, że nie wszystkie jego właściwości zostały potwierdzone badaniami. Sam ocet jabłkowy produkowany jest z rozdrobnionych jabłek oraz drożdży, które to przyczyniają się do zamiany cukru na alkohol. W efekcie tego powstaje mętny, żółto-brązowy wywar. Jego smak jest dosyć kwaśny, zapach typowo jabłkowy.

Woda z octem jabłkowym na czczo proporcje

Ocet jabłkowy to świetna metoda na odchudzanie. Woda z octem jabłkowym na czczo pomoże oczyścić organizm z toksyn, a także zrzucić zbędne kilogramy. Ten rewolucyjny produkt był stosowany już w starożytności, gdzie wykorzystywano go m.in do pobudzenia krążenia, oczyszczenia wątroby czy krwi. Świetnie wspomagał odporność i chronił przez ewentualnymi infekcjami. 

Kwas octowy, czyli główny składnik octu jabłkowego ma potwierdzone działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Medyczne dane, które potwierdziły skuteczność octu jabłkowego odnosiły się przede wszystkim do hamowania namnażania się bakterii chorobotwórczych. 

Ocet jabłkowy wypijany w większych ilościach, może wywołać skutki odwrotne od pożądanych. Ile łyżek dziennie można pić? Zaleca się podawanie łyżki lub 2 łyżek stołowych wraz ze szklanką wody. Taką mieszaninę należy wypijać 1-2 razy dziennie. Sam ocet jabłkowy w smaku jest bardzo kwaśny i może niszczyć szkliwo zębów. Stosowany w przesadnych ilościach wywołuje podrażnienia lub nawet poparzenia jamy ustnej i przełyku.

Woda z miodem i octem jabłkowym

Połączenie miodu z octem jabłkowym, to idealny sposób na to, aby wzmocnić zdrowie całego organizmu i schudnąć! Zarówno miód jak i ocet jabłkowy wykazują właściwości zdrowotne. Miód ponadto posiada działanie antybakteryjne, wspiera pracę serca, normalizuje trawienie i uspokaja. Właściwości takie jak: przyspieszenie odchudzania, wspieranie pracy wątroby, zmniejszenie ryzyka chorób serca, to cechy, które przejawia ocet jabłkowy. Oba te składniki połączone razem działają ze zdwojoną siłą. Największą skuteczność można uzyskać pijąc miód z octem jabłkowym rano, przed śniadaniem.

Dlaczego warto pić wodę z octem jabłkowym na czczo?

Codzienne picie octu jabłkowego samo w sobie nie jest szkodliwe, chyba że występują indywidualne przeciwskazania. Wypijanie rozcieńczonego octu jabłkowego z wodą dostarczy organizmowi witamin oraz mikroelementów. Co ważne spożywanie takiej mikstury może wspomóc usunięcie wody metabolicznej nagromadzonej w organizmie. Ocet jabłkowy połączony z wodą stymuluje wydzielanie się enzymów trawiennych, co pomaga przy niestrawnościach. Woda z octem jabłkowym pita codzienne na czczo może zapobiec zaparciom i problemom nieprawidłowej pracy jelit. 

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)