Najnowsze wiadomości

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę refluks lub przy cukrzycy? Poradnik

Ocet jabłkowy na twarz. Poznaj efekty działania eko kosmetyku

20 lutego 2020 20:56

Palący przełyk? Zastosuj ocet jabłkowy na zgagę!
Czy ocet jabłkowy jest dobry na zgagę? Oczywiście! Ten naturalny specyfik poradzi sobie zarówno ze zgagą, jak i z refluksem. Sprawdź, jak go używać, by raz na zawsze odpędzić od siebie dokuczliwe dolegliwości!


Czym jest zgaga? 


Nazywamy nią bolesne pieczenie, niejakie palenie w przełyku, powstające w wyniku choroby refluksowej. Choroba refluksowa charakteryzuje się cofaniem się treści żołądkowej do przełyku, a więc zarzucaniem pokarmów do wnętrza układu przez zwieracz. Osoby skarżące się na zgagę borykają się niejednokrotnie z przepukliną rozworu przełykowego, z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, z niestrawnością lub z chorobami dróg żółciowych. Zgaga zdarza się często także w tracie ciąży. Choroba występuje często także u osób z nacieczeniem rozrostowym żołądka.

Zdecydowana większość osób borykających się ze zgagą cierpi na niedobór kwasów żołądkowych - jedynie niewielka ilość ludzi ma ich zbyt dużo. By sprawdzić, która dolegliwość jest przyczyną zgagi właśnie u ciebie, sięgnij po ocet jabłkowy.
 

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę? 


Łyżeczkę octu jabłkowego wlej do szklanki wody, całość wypij. Dla poprawienia smaku możesz pokusić się także o dodanie odrobiny miodu, jednak już woda wystarczająco rozcieńczy specyficzny smak octu. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu. Jeśli zgaga minęła, cierpisz na zbyt niską kwasowość żołądka. Objawy nasilają się po zastosowaniu octu? Kwasota żołądka jest za duża.

Kiedy mimo wszystko nie jesteś w stanie przełknąć octu jabłkowego, zacznij dodawać go do potraw. Przyprawiaj nim sałatki jarzynowe i ziemniaczane, dorzucaj do mięs. Dobrym rozwiązaniem będzie przyrządzenie ugotowanych buraczków i jabłka utartego na grubej tarce, a następnie skropienie dania łyżką octu. Do całości dodaj 4 łyżki jogurtu naturalnego. Bon appetit!

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)