Najnowsze wiadomości

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę refluks lub przy cukrzycy? Poradnik

Ocet jabłkowy na twarz. Poznaj efekty działania eko kosmetyku

20 lutego 2020 21:39

Czy ocet jabłkowy wyleczy kamienie w woreczku żółciowym?
Znajdująca się w zastoju żółć zaczyna wytrącać kryształy cholesterolu. To właśnie z nich tworzą się złogi żółciowe, nazywane żółciowymi kamieniami.

Zbyt wysoki poziom cholesterolu, otyłość, predyspozycje genetyczne, zły sposób odżywiania się… Przyczyn powstawania kamieni w woreczku żółciowym może być wiele. Na szczęście tą bolesną przypadłość da się zneutralizować za pomocą octu jabłkowego!


Dlaczego jabłka?


Do trawienia tłuszczy konieczna jest żółć, magazynowana w pęcherzyku żółciowym. Niestety zdarza się, że sól żółciowa, w połączeniu z cholesterolem tworzy kamienie żółciowe. Czasem są bardzo drobne i mikroskopijne, innym razem osiągają rozmiar piłki do golfa.

ocet jabłkowy na kamienie w woreczku żółciowymJabłka, bogate w kwas jabłkowy i związki fitochemiczne, posiadają właściwości przeciwutleniające i lecznicze, dzięki czemu są w stanie rozkruszyć niewielkich rozmiarów kamienie znajdujące się w woreczku żółciowym. Co więcej, ocet jabłkowy obniża cholesterol, będący jedną z przyczyn tworzenia się kamieni żółciowych.


Ocet jabłkowy na kamienie w woreczku żółciowym
 

1/4 szklanki octu jabłkowego wymieszanego z 3/4 szklanki soku jabłkowego dziennie sprawdzi się w walce z kamieniami w woreczku żółciowym. Po wypiciu mikstury ból ustępuje najczęściej w ciągu 15 minut. Zgodnie z radami ojców Bonifratrów, warto stosować zabiegi przez 10 dni z rzędu.

Niektórzy specjaliści zalecają picie 5-6 razy dziennie łyżki naturalnego octu jabłkowego. Zarówno on, jak i jabłka, zawierają kwas jabłkowy, ułatwiający rozkruszanie kamieni. Przy wypijaniu napoju przez 10 dni kamienie żółciowe (a także te wątrobowe, niewidoczne w trakcie badania USG ze względu na nieobecność wapnia), zostaną wydalone razem z kałem. By uniknąć bólu przy usuwaniu kamieni przez żółciowód, warto zaopatrzyć się w lek rozkurczowy, np. w No-Spę.

Pamiętaj, że mimo zbawiennego działania octu, w przypadku podejrzenia pojawienia się kamieni w woreczku żółciowym, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)