Najnowsze wiadomości

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jak pić ocet jabłkowy na zgagę refluks lub przy cukrzycy? Poradnik

Ocet jabłkowy na twarz. Poznaj efekty działania eko kosmetyku

20 lutego 2020 22:17

Jakie są przeciwskazania do stosowania octu jabłkowego?Teoretycznie ocet jabłkowy to sama dobroć, jednak nawet on może spowodować kilka efektów niepożądanych. Sprawdź, co zrobić, by ustrzec się przed skutkami ubocznymi i maksymalnie wykorzystać zbawczą moc jabłkowego octu!


Ocet jabłkowy - przeciwwskazania do stosowania 


Jeśli spożywasz ocet jabłkowy w wysokich dawkach przez długi okres czasu, jego przyjmowanie może spowodować niedobór potasu we krwi. By tego uniknąć, zachowuj odpowiednie przerwy w zażywaniu preparatu.

W przypadku, gdy cierpisz na cukrzycę, przed rozpoczęciem terapii octowej koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Regularny nadmiar octu może prowadzić  do hipoglikemii.

Ocet w postaci płynnej powinny darować sobie także osoby posiadające wrażliwy żołądek - wtedy najlepiej pokusić się o gotowy preparat w formie kapsułek. Obfite dawki octu mogą przyczynić się do podrażnienia śluzówki żołądka. Wiąże się to z powstawaniem wrzodów. Zaleca się, by osoby borykające się z chorobami wrzodowymi unikały produktów kwaśnych, w tym także octu. Ocet może uszkodzić także szkliwo zębów.

W razie problemów wątrobowych należy kompletnie darować sobie ocet jabłkowy, który stosowany jest do odchudzania - można pokusić się ewentualnie o jego niewielką ilość, konsumowaną jako dodatek do innych potraw.

Kiedy dawki przyjmowanego octu jabłkowego nie są przekraczane, a jego stosowanie nie wiąże się z zażywaniem lekarstw i suplementów diety, spożywanie octu jest w stu procentach bezpieczne. Nie istnieją przeciwwskazania do konsumowania go wraz ze środkami antykoncepcyjnymi, jeśli pamiętasz o dwugodzinnej przerwie pomiędzy przyjmowaniem octu a tabletek.

Ze względu na swoją wysoką kwasowość, ocet może podrażniać błonę śluzową żołądka, dlatego nieodpowiedni jest także dla kobiet w ciąży i tych karmiących piersią.

Przypominamy, że optymalna dawka dziennego spożycia octu jabłkowego wynosi 2, maksymalnie 3 łyżeczki dziennie. Powinny być one rozpuszczane w szklance przegotowanej wody, z uwzględnieniem proporcji 1 łyżka octu na 1 szklankę wody. Łyżka octu posiada 3 kalorie, a woda, do której zostanie dodana, zneutralizuje mocny i specyficzny smak octu.

Redakcja

ocet-jablkowy.com.pl

Mamy nadzieję, że nasze porady i informacje zawarte na stronie okazały się dla Ciebie pomocne :) Zapraszamy do częstych odwiedzin. 

Jeżeli wyrażasz chęć współpracy - napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego zawartego na stornie. 

Komentarze (0)